Tak sa už konečne prihlás do poriadneho operačného systému!!! Skús LINUX.

JE ZADARMO!
Môžete si ho stiahnuť a vyskúšať ako LIVE medium LINUX-u (Toto Vám Windows či MacOSX neumožňuje)
Nakoľko v dnešnom svete nič nie je zadarmo, tak LINUX je zadarmo. Stačí si vybrať podľa potreby distribúciu (aké programy potrebujem a na čo (práca so zvukom, grafikou, programovanie, zabezpečenie) a stiahnuť si ju ako ISO súbor ktorý sa napáli na médium a nabootuje z neho. Týmto môžete zadarmo LINUX vyskúšat a v prípade ze ma všetko čo potrebujete môžete si ho dať nainštalovať. Dokáže dokonca existovať aj popri iných operačných systémoch. Prečo je zadarmo? Lebo ho vytvára Komunita odborníkov zo sveta Informačných technológii na čele s Linusom Torvaldsom a nerobia to pre peniaze ale preto, lebo chcú mať stále lepší a lepší svoj operačný systém LINUX. Kedže si operačný systém LINUX a všetok opensource softvér môže každý skompilovať (vytvoriť program zo zdrojových kódov) sám, tak Linux využíva všetok výkon Vášho počítača.
JE BEZPEČNEJŠÍ!
Programuje ho pre Vás niekoľko násobne viac programátorov ako iné uzavreté operačné systémy.
Linux je šírený pod tzv. licenciou GPL teda sú k dispozícii zdrojové kódy systému a programov ktoré v LINUX-e možete nájsť. Nakoľko zdrojové kódy k iným uzavretým operačným systémom niesu k dispozícii (napr. Windows, Mac OSX) možno kvôli zlému kódu, resp. zo strachu odhalenia krádeží časti kódov, tak sú tieto kódy neoptimálne, teda programy a operačný systém samotný sú z toho dôvodu pomalé a ani bezpečné. Operačné systémy ako Windows, Mac OSX as dalšie programuje možno stovka resp. tisícka programátorov naproti tomu Linux programujú milióny programátorov. Prvym clovekom, ktory zacal sirit LINUX je Linus Torvalds. V tom je sila teda bezpečnosť, efektivita teda rýchlosť operačného systému Linux. Veď nie nadarmo sa hovorí: viac hláv = viac rozumu.
JE VÝKONNEJŠÍ!
LINUX ponúka plne akcelerovaný 3D desktop, vyšší výkon pri hrách a grafike.
Kvôli otvorenosti ovládačov a systému LINUX sú zariadenia prostredníctvom obslužných programov (driverov) efektívnejšie naprogramované, teda minimalizuje sa chybovosť (problémy s grafikami vo Windowsoch známe ako Modra obrazovka) driverov a tým sa zvyšuje výkonnosť.